DUŞAKABİN KULLANMANIN AVANTAJLARI?

  |   Uncategorized @tr

                                       

Duşakabin kullanımı; günümüz teknolojisi ve değişen dünya anlayışı içerisinde, uzun bir  süredir kendine önemli bir yer bulmuş ve milyonlarca eve yeni bir “bakış açısı” getirmiştir. Birbirinden farklı desen, tasarım ve renk kapsamıyla duşakabin kullanımı, dört mevsim konforu ve kaliteyi yakalayabilmek adına banyolarımızı süslemektedir.

 

Peki, özenle hazırladığımız banyolarımızda duşakabin kullanmanın sağladığı avantajlar nelerdir? Öncelikle , duşakabinlerin kapalı olması; hem etrafa sıçrayan su sorunundan bizleri kurtarırken hem de banyo ve duş alanı arasındaki mahremiyet alanını korur. Banyo ölçülerinize uygun, şık ve kaliteli tasarımlarıyla banyonuzun daha modern bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Zaten modern banyo çalışmalarında çoğunlukla duşakabinler tercih edilmektedir. Ayrıca, duş esnasında kullandığınız kişisel eşyalarınızın duşakabin içerisinde durması, daha derli toplu bir görünüm ve alandan tasarruf etmenizi sağlar.

 

Banyolarınızda duşakabin kullanımının sağlık açısından da sağladığı çok fazla fayda vardır. Örneğin; duş alınan alan ile diğer alanın birbirinden ayrılması, duş esnasında dışarı sıçrayan su ve sabun artıklarını engeller. Unutulmamalıdır ki, belirli bir süreden sonra duşakabinsiz bir ortamda bakteri oluşumu ve gözle görünür lekeler ortaya çıkar. Bu durum ise, sürekli kullandığınız yaşam alanınızda sağlığınızı tehdit altında bırakmak demektir. Sadece bu sebepten ötürü bile banyo hijyenini sağlamada duşakabinler tercih edilmektedir. Kış aylarında, banyonuzu sıcak su buharıyla ısıtmaya çalışmak oldukça zahmetli ve zor gözükebilir. Oysa ki, sadece duşakabinin içini kolaylıkla ısıtabilir ve soğuk havalarda duş almanın eziyetli kısmından kurtulup keyfini çıkardığınız güzel anlara dönüştürebilirsiniz.

 

Yukarıda bahsi geçen onlarca faydanın yanında, duşakabinlerin yarattığı dezavantajlar nelerdir? Öncelikle dikkat edilmelidir ki, duşakabin kullanımı, insan zevkinin ve konfor anlayışının bir göstergesidir. Bu yüzden de belirgin bir dezavantajı bulunmamaktadır. Fakat bazı istek ve tasarımlar, her insanın kullanım şekline hitap etmeyebilir. Örneğin; buzlu-buğulu camlar görünüm açısından önerilirken şeffaf cam tercihiniz lekeler bırakabilir. Bazen de daha öncesinde düzayak duşakabin kullanan insanların, yeni siparişlerinde duşakabine ek olarak tekne veya küvet tercih etmesi sonucunda oluşan artı basamak yüksekliğinden zorlandığı ve tehlikeli gördükleri ifade edilir. Fakat tüm bu olumsuzluklar, yine kişinin kendi tercih ve zevkleri doğrultusunda ortaya çıkmıştır.

 

Yaz kış demeden; hayat temposu, günlük koşuşturmalarımız ve sıkıntılarımız nedeniyle her gün duş almak zorunda kaldığımız bir düzene bakınca, duşakabin banyolarımızda bulunması gereken önemli bir gereçtir. İster minimal ve şık tasarımlar isterseniz  gösterişli ve dayanıklı tasarımlarımız ile sizlerin istek ve görüşlerinizi şekillendirdiğimiz duşakabin modellerimizle daimi bir müşteri memnuniyeti kazanmaya çalışmaktayız. Bahsettiğimiz tüm bu hususlar hakkında detaylı bilgi almak için sizleri satış ofislerimize bekliyor, duş zevkinin sırlarını keşfedebileceğiniz ürün yelpazemizi görebilmek adına ise sizleri sitemizde ağırlamaktan onur duyoruz. Keyifli ve sağlıklı bir ömür dileriz.